Piłka nożna - Ekstraklasa - Zwycięstwo Rakowa i porażka Górnika
04.03.2020
06:34:00

W pierwszych meczach 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy zwycięstwa Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa. Lech pokonał u siebie Górnika Zabrze 4:1 (1:1). Wynik otworzył w 3. minucie Dani Ramirez. W 35. minucie wyrównał Piotr Krawczyk. Później trafiali już jednak tylko poznaniacy - w 54. minucie Kamil Jóźwiak, a w 80. i 86. - Christian Gytkjaer.

Z kolei Raków wygrał na wyjeździe z Wisłą Płock 2:0 (1:0) po samobójczym trafieniu Damiana Michalskiego w 9. minucie i golu Tomasa Petraska w 60. minucie. Częstochowianie kończyli spotkanie w osłabieniu, gdy w 79. minucie za dwie żółte kartki z boiska usunięty został Igor Sapała.

Derby Krakowa dla Wisły; w 25. kolejce piłkarskiej ekstraklasy "Biała Gwiazda" wygrała na wyjeździe z Cracovią 2:0 (0:0). Wynik w 53. minucie z rzutu karnego otworzył Jakub Błaszczykowski; później trafił jeszcze Hebert w trzeciej doliczonej minucie (90+3. min).

Od prawie miesiąca ligowego meczu nie wygrała za to Pogoń Szczecin, która tym razem przegrała u siebie z Jagiellonią Białystok 1:2 (0:1). Goście objęli prowadzenie w 39. minucie po golu Macieja Makuszewskiego. Wyrównał w 54. minucie Paweł Cibicki. 15 minut później decydującą bramkę dla Jagiellonii zdobył Ariel Borysiuk. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, bo w 69. minucie czerwoną kartkę dostał Konstantinos Triantafyllopoulos.

Liderem jest Legia Warszawa (48 pkt) - sześć punktów przed Cracovią i siedem przed Lechem. W środę cztery spotkania - o 18.00 Łódzki Klub Sportowy zmierzy się z Zagłębiem Lubin, a Śląsk Wrocław z Koroną Kielce. Z kolei o 20.30 Lechia Gdańsk zagra z Legią Warszawa, a Piast Gliwice z Arką Gdynia.