Kolejne instytucje w regionie zawieszają działalność

Uzdrowiska w naszym województwie czasowo zaprzestają działalności - to skutek rozporządzenia Ministra Zdrowia z wczoraj w sprawie
ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego. Ponadto zamykają się targowiska i śląskie ZOO.

Uzdrowiska

Sanatoria zamknięte są od dziś aż do odwołania. Nie będą także realizowane nowe przyjęcia, więc jeśli pacjent ma potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, które ma rozpocząć się po 14 marca 2020 roku – powinien pozostać w domu.

Jak informuje NFZ, skierowanie do sanatorium będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie. Pacjent jednocześnie zachowuje obecne miejsce w kolejce oczekujących. Pracownicy funduszu powiadamiają także telefonicznie pacjentów o zaistniałej sytuacji. Szczegółowych informacji udzielą oddziały wojewódzkie NFZ.

Lubliniec

W Lublińcu, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych także został zamknięty w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Do odwołania nie będą tam przyjmowane śmieci. Ponadto nie będzie działało w tym mieście miejskie targowisko. Również ta zmiana została wprowadzona do odwołania.

Park Śląski 

Dla pragnących zaczerpnąć powietrza przekazujemy informację, iż instytucje i obiekty położone na terenie Parku Śląskiego również są nieczynne. Do odwołania zamknięte jest dla gości także Śląskie ZOO w Parku Śląskim w Chorzowie. Służby weterynaryjne i opiekunowie zwierząt w ZOO pracują normalnie. W obliczu obecnej sytuacji związanej z kolejnymi potwierdzonymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce Jama Bazyliszcza w Legendii także pozostaje zamknięta. - Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze z Państwem spotkać w Jamie Bazyliszka przed otwarciem sezonu letniego w Legendii, które zaplanowane zostało na 11.04 - czytamy na oficjalnej stronie Legendii.


Autor: Joanna Opas, Piotr Pagieła /pg/as/


Wiadomości regionalne