Jak pomóc seniorom w czasie epidemii? Bezpłatne usługi asystenckie.

W Częstochowie asystenci zrobią seniorom zakupy, dowiozą posiłek i dostarczą leki. Bezpłatne usługi asystenckie dla osób starszych uruchomił  Polski Komitet Pomocy Społecznej w Częstochowie. 

Akcja zorganizowana w związku z zagrożeniem koronawirusem służy ograniczeniu konieczności wychodzenia seniorów z domów. Z usług asystenta mogą skorzystać: osoby powyżej 65 roku życia, samotne, niepełnosprawne. Wykwalifikowany i przeszkolony asystent dla chętnych seniorów: zrobi zakupy, dowiezie gotowy posiłek, pomoże w przygotowaniu pożywienia lub dostarczy leki. Bezpłatną usługę można zamówić pod numerami telefonu: 519 729 134 lub 34 3242064 lub drogą elektroniczną: pkps.czestochowa@wp.pl.

Warto też zainteresować się swoimi sąsiadami w tym trudnym czasie. Wójt Gminy Ożarowice zaapelował do mieszkańców o pomoc sąsiedzką w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Poprosił ożarowiczan o zainteresowanie się sytuacją swoich sąsiadów w szczególności osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Zaapelował o zrobienie im zakupów czy załatwienie pilnych spraw, a także o zgłaszanie potrzeb takich osób do Ośrodka Pomocy Społecznej w Ożarowicach.

Autor: Izabela Czerczer, Piotr Pagieła /as/Wiadomości regionalne