Urząd Wojewódzki niedostępny dla petentów. Uruchomiono skrzynki podawcze.

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Śląski Urząd Wojewódzki od poniedziałku nie przyjmuje petentów, wyjątkiem będą sytuacje nadzwyczajne. 

To efekt wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Wszystkie wizyty umówione do tej pory telefonicznie, przez rezerwację internetową, bezpośrednio przez pracowników urzędu, a także wezwania do osobistego stawienia się w urzędzie zostają anulowane. 

Jednakże pracownicy urzędu pracują bez zmian, a więc można się kontaktować z nimi telefonicznie i mailowo od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00 lub przesyłać korespondencję pocztą tradycyjną lub za pośrednictwem ePUAP. Oprócz tego przy wejściach wystawiono skrzynki podawcze, do których można składać potrzebne dokumenty lub informacje bez potwierdzenia złożenia dokumentu bądź też z prośbą o kontakt w prowadzonej przez urząd sprawie. Zaleca się korzystanie z nich tylko w sprawach pilnych lub nagłych. Nie można też osobiście składać skarg i wniosków. 

Odbierać paszporty i składać wnioski można jedynie z powodu ważnych spraw niecierpiących zwłoki. Jednakże wizytę trzeba wcześniej umówić telefonicznie. Wykaz numerów telefonów można znaleźć na stronie internetowej urzędu w zakładce kontakt/książka teleadresowa. Zmiany te obowiązują do odwołania. 

Autor: Joanna Opas /rs/as/