Ekspert radzi. Przedsiębiorcy i koronawirus.

Udogodnienia dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa przygotował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Już od lat można korzystać z takich form jak odroczenia płatności składki, ale także można zawrzeć z ZUS układ ratalny. Tym razem ZUS wprowadził nowe dodatkowe rozwiązania - czyli łatwiejsze będzie przesunięcie terminu płatności składek o 3 miesiące oraz przerwa w spłacie już zawartych układów ratalnych. O tym dzisiaj porozmawiamy z ZUS, ale od razu informujemy, że najlepiej jest kontaktować się osobiście z Doradcą do spraw Umorzeń w swoim macierzystym oddziale ZUS, a numery telefonów do tych specjalistów są oczywiście na stronach internetowych. Naszym gościem była Beata Kopczyńska - rzecznik prasowy ZUS w woj. śląskim.

 
 


 Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.