Place zabaw i miejskie siłownie zamknięte

Śląskie miasta wprowadzają kolejne rozwiązania profilaktyczne w ramach walki z koronawirusem. 

Z użytku wyłączono place zabaw, m. in. w Katowicach, Rybniku i Rudzie Śląskiej. Na przyciskach sygnalizacji świetlnej pojawiły się plomby. Władze ostrzegają szczególnie tych mieszkańców, którzy korzystając z dobrej pogody uczestniczą w aktywnościach na świeżym powietrzu. Powinni oni zachować środki ostrożności i unikać spacerowania w zatłoczonych miejscach. Wirus może pozostawać na parkowych ławkach i innych obiektach przestrzeni publicznej.

Siłownie na świeżym powietrzu oraz place zabaw i rekreacji ruchowej w Częstochowie zostały czasowo zamknięte. 

Na terenie obiektów pojawiają się tablice informacyjne, a furtki do ogrodzonych placów są zamykane na klucz. Do odwołania nieczynne będą  place zarządzane przez miasto jak i przez placówki oświatowe, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, spółdzielnie mieszkaniowe czy Galerię Jurajską.

Decyzję podjął Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta  zwracając uwagę na  gromadzenia się dzieci i młodzieży oraz dorosłych w tych miejscach, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Źródłem zakażenia mogą być także elementy urządzeń zabawowych lub ćwiczeniowych.

Autor: Samuel Baron, Izabela Czerczer/ml/