14 nowych przypadków zakażeń koronawirusem

14 nowych przypadków zakażeń koronawirusem mamy w naszym województwie, to najnowsze statystyki Ministerstwa Zdrowia.

W izolacji domowej, w dobrym stanie jest mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Mężczyzna przebywał w kwarantannie po powrocie 2 tygodnie temu z Niemiec. Zakaził dwie inne osoby ze swojego otoczenia. W powiecie tarnogórskim są jeszcze dwie zakażone kobiety. Trzy osoby zarażone są w Bytomiu, są w dobrym stanie, leczone są w domu. 

Do szpitala przewieziony będzie mieszkaniec powiatu lublinieckiego, u którego nasiliły się objawy koronawirusa. Mężczyzna jest w średnim stanie, a zakaził się prawdopodobnie w miejscu pracy. W swojej pracy zakaził się także inny mężczyzna w sile wieku z powiatu lublinieckiego. Ze względu na dobry stan zdrowia mieszkaniec będzie kurować się w swoim domu. Także w pracy zakaziła się kobieta w sile wieku, która będzie leczyć się w najbliższych dniach w swoim domu pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Rudzie Śląskiej. 

Do szpitala w ciężkim stanie przewieziona została starsza mieszkanka powiatu gliwickiego, której stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Kobieta była w kwarantannie po kontakcie z osobą chorą. W szpitalu zakaźnym w Tychach w ciężkim stanie hospitalizowana jest kobieta, która zakaziła się przez kontakt z osobą chorą. W Częstochowie w izolacji domowej przebywa zakażony mężczyzna. 

W naszym województwie hospitalizowane są 123 osoby, kwarantanną objętych jest 14,5 tys. osób , a nadzorem sanitarnym blisko 7800 osób. Katowicki sanepid wykonał już około 3 tys. testów.

Autor: Joanna Opas/ml/