27 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano w ciągu ostatnich godzin

27 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano w ciągu ostatnich godzin w naszym województwie.

W swojej pracy prawdopodobnie zakaziło się 5 kobiet z: Katowic, 2 z powiatów będzińskiego, bielskiego oraz cieszyńskiego – wszystkie są w dobrym stanie.

Znaczna część pacjentów leczona jest w izolacji domowej. Większość zakaziła się także od osób ze swojego otoczenia. Z kolei młody mężczyzna był w kwarantannie po powrocie z Austrii, gdy wystąpiły dokuczliwe objawy zakażenia koronawirusem. Mieszkaniec powiatu mikołowskiego także jest w izolacji domowej. Pod nadzorem tyskiego sanepidu był mężczyzna w średnim wieku, który będąc kierowcą samochodu dostawczego, powrócił niedawno z Niemiec. Mężczyzna ma wyraźne objawy Covid-19. W Anglii zakaził się prawdopodobnie młody mieszkaniec powiatu kłobuckiego, który leczyć się będzie teraz w domu.

Niektórzy pacjenci zostali z uwagi na stan zdrowia hospitalizowani. Do szpitala w Częstochowie trafił, po wypadku komunikacyjnym, młody mężczyzna z powiatu lublinieckiego. Objawy wskazywały na obecność Covid-19 – pobrane próbki potwierdziły przypuszczenia lekarzy. Sanepid ustala źródło zakażenia. Po kontakcie z osobą chorą w szpitalu zakaźnym w Raciborzu hospitalizowana jest kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Natomiast w ciężkim stanie w tyskim szpitalu jest wiekowy mężczyzna – sanepid w Bytomiu próbuje ustalić źródło zakażenia. Pacjenci trafili także do szpitala w Chorzowie i Bytomiu. Trzy dodatnie wyniki wykazały także próbki, które przebadało laboratorium w Centrum Onkologicznym w Gliwicach. 

Autor: Joanna Opas/ml/