Siedem tysięcy osób w wirtualnych turniejach Ekstraklasy

Trzy turnieje Ekstraklasy organizowane pod hasłem #ZostanWDomu z FIFA20 zgromadziły w ostatni weekend siedem tysięcy graczy. 

Tylko do piątkowej rywalizacji zarejestrowało się 3,1 tysiąca osób, co stanowi rekord w liczbie uczestników pojedynczego turnieju FIFA w Polsce.

Ekstraklasa zorganizowała turnieje, których celem była zachęta do pozostania w domu w okresie epidemii. Udało się zgromadzić rekordową liczbę uczestników, mimo że rejestracja trwała zaledwie kilka dni - od wtorku 24 marca do startu każdego z trzech turniejów w piątek, sobotę i niedzielę. W komunikację i promocję wydarzenia zaangażowały się wszystkie kluby Ekstraklasy oraz ich piłkarze. Cześć z nich nagrywała w swoich domach filmiki zachęcające do udziału, udostępniane na kanałach klubowych.

Zawodnicy wzięli także udział w rywalizacji, a wśród uczestników turnieju znaleźli się m.in. Maciej Rosołek z Legii, Bartosz Rymaniak z Piasta, Karol Fila z Lechii, Michał Nalepa z Arki, Zvonimir Kozulj z Pogoni, Jakub Rzeźniczak z Wisły Płock, czy Zoran Arsenić z Jagiellonii. Najdalej w turnieju zaszedł Sebastian Bergier ze Śląska, który odpadł dopiero w 1/16 finału.

Na kanałach niektórych klubów można było obejrzeć streamy z rozgrywki w grze FIFA z udziałem piłkarzy oraz esportowców reprezentujących kluby. Transmisje wygenerowały łącznie ponad 200 tysięcy wyświetleń. Gra toczyła się systemem turniejowym – do jednego zwycięstwa w początkowych rundach, do dwóch zwycięstw od ćwierćfinałów.

mat. prasowe