41 nowych przypadków zarażenia w województwie

41 nowych przypadków zarażenia koronawirusem w województwie śląskim potwierdziło wczoraj ministerstwo zdrowia. Łącznie zakażonych zostało 537 osób, 23 zmarły.

W domu leczy się kobieta w średnim wieku, jest ona pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach. Pozytywne wyniki na obecność koronawirusa dotyczą także  dwóch mieszkańców Gliwic, którzy byli hospitalizowani w szpitalu nr 4 w Gliwicach.  

W swoich domach leczyć się będą 3 mieszkanki powiatu częstochowskiego, mieszkanka Mysłowic oraz mężczyzna z Dąbrowy Górniczej. W izolacji domowej pozostaną także pacjenci z powiatów będzińskiego, tarnogórskiego i bielskiego, a także z Piekar Śląskich i Bytomia, w szpitalu w Chorzowie został mieszkaniec Mysłowic i kobieta, która znajdowała się pod nadzorem służb sanitarnych w Sosnowcu.  Natomiast w szpitalu zakaźnym w Raciborzu jest dwóch mężczyzn z powiatu wodzisławskiego. Ponadto koronawirusa wykryto u 8 pacjentów szpitala specjalistycznego w Bytomiu i 12 ze szpitala wojewódzkiego w Częstochowie. 

zarażona koronawirusem jest też starsza mieszkanka powiatu tarnogórskiego, która jest leczona w zakładzie pulmonologii w Tarnowskich Górach. W szpitalu jest także starsza mieszkanka powiatu cieszyńskiego. 

Autor:Dorota Stabik/ml/