Uczniowie i nauczyciele szyją maseczki ochronne. Pomoc dla szpitala, hospicjum, przychodni...

fot. Zespółu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach szyją maseczki ochronne. 

W związku z epidemią koronawirusa i zwiększonym zapotrzebowaniem na maseczki ochronne uczniowie oraz nauczyciele tarnogórskiego Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych postanowili wykorzystać swoje umiejętności krawieckie i we współpracy z Zespołem Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach przygotowują maseczki ochronne dla personelu medycznego i innych potrzebujących. Uczennice oraz nauczycielki szyją w swoich domach maseczki z wysokogatunkowej bawełny. Gotowe sztuki są prane w odpowiedniej temperaturze, prasowane i oddzielnie pakowane. Tak przygotowane przekazywane są do Powiatowego Szpitala nr 3 w Tarnowskich Górach, okolicznych przychodni, Domu Pomocy Społecznej oraz Hospicjum Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. 

Od 27 marca udało się uszyć wolontariuszkom z Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych 400 maseczek.

W ubiegłym tygodniu do tarnogórskiego ZSA-P zgłosił się również prezes Fundacji na rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie, Mieczysław Dumieński, z prośbą o wykonanie 200 maseczek dla pacjentów tamtejszego Centrum Medycznego Eko-Prof-Med. Materiał na maseczki został już przekazany a wolontariuszki rozpoczęły pracę.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na maseczki ochronne szkoła zaprasza do współpracy wszystkich chętnych, umiejących szyć, a także osoby, które mogą pomóc w sfinansowaniu zakupu materiałów. Zainteresowani włączeniem się do akcji proszeni są o kontakt mailowy: sekretariat@zsap.edu.pl lub telefoniczny pod numerem +32 285 40 87.

Autor: Ryszard Stotko