Zbiórka w archidiecezji katowickiej. Pomoc dla służby zdrowia.

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Podczas zbiórki przeprowadzonej wśród duchowieństwa archidiecezji katowickiej zebrano 400 tysięcy złotych. 

Środki te wesprą służbę zdrowia zmagającą się z epidemią koronawirusa. Zebrana suma została podzielona pomiędzy 3 placówki. Po 150 tysięcy złotych otrzymały Jednoimienny Szpital Zakaźny w Tychach przy ulicy Edukacji 102 oraz Szpital świętego Józefa w Mikołowie przy ulicy Okrzei 27. Szpital Specjalistyczny w Chorzowie przy ulicy Zjednoczenia 10 otrzymał 100 tysięcy złotych. Zebrane pieniądze zostały przelane przez ekonoma archidiecezji katowickiej na konta tych szpitali w Wielki Czwartek. 

Arcybiskup Wiktor Skworc podziękował za złożone ofiary. Rzecznik arcybiskupa katowickiego, ksiądz Tomasz Wojtal, poinformował, że pieniądze zostały przekazane do dyspozycji dyrektorów szpitali. 

Zgodnie z tradycją, podczas Mszy Krzyżma św. w Wielki Czwartek, duchowieństwo archidiecezji katowickiej składa ofiary na konkretny cel. W tym roku abp Wiktor Skworc zaapelował o włączenie się do walki z trwającą epidemią i poprosił o złożenie ofiar na zakup potrzebnego sprzętu medycznego (w tym m.in. respiratorów) lub innych środków ochronnych dla śląskich szpitali. 

Na apel arcybiskupa odpowiedzieli także świeccy, wpłacając ofiary na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej. Zebrane w ten sposób pieniądze także zostaną w najbliższym czasie przekazane na pomoc ratującym. 

/IAR/rs/