Msza Święta w Poniedziałek Wielkanocny. Transmisja z Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Do radości i wesela wezwał podczas świętowania tegorocznej Wielkanocy ksiądz doktor Marek Panek rektor Śląskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach. 

List rektora odczytano podczas mszy świętej sprawowanej w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. List odczytał ksiądz Tomasz Rafalski. - Lęk, smutek i niepewność są nieodłączną częścią ludzkiego życia, ale teraz są spotęgowane jeszcze przez doświadczenie pandemii. Z jednej strony uświadamiamy sobie kruchość i słabość człowieka, ale z drugiej strony doświadczamy miłości bliźniego, która przyjmuje nieraz heroiczne formy - pisał. 

Radość świętowania splata się jednak z tęsknotą za nabożeństwami w gronie wiernych. Duchowni musieli podjąć trudne decyzje w odpowiedzialności za wiernych. Jeśli utrudnione jest przeżywanie eucharystii we wspólnotach parafialnych, trzeba korzystać z dostępnych środków i przeżywać je we wspólnotach domowych - pisał ks. dr Marek Panek do wiernych. Wezwał także do modlitwy o nowe powołania.

Transmisja Mszy Świętej w Poniedziałek Wielkanocny z Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach. Transmisja dostępna na wszystkich częstotliwościach Radia Katowice, na stronie www.radio.katowice.pl oraz na kanale Radia Katowice w serwisie YouTube.Radiowe Wydarzenia