Koronawirusowe hity. Fryzjerzy. Podzielony Cieszyn.

Już ponad miesiąc siedzimy zamknięci w domach, a nos za drzwi wystawiamy tylko do pracy, na podstawowe zakupy, ewentualnie na spacer z czworonogiem. Nic dziwnego, że przyzwyczajeni do pędu, zamknięci w czterech ścian własnych domów, zaczynamy wariować albo... budzimy w sobie pokłady kreatywności. Wszak nie od wczoraj wiadomo, że duch w narodzie nie ginie, a domowych artystów nie brakuje. A najlepszym lekarstwem często zamiast tego z apteki, jest po prostu śmiech.

I tak nasza reporterka postanowiła przejrzeć rodzimą i zagraniczną twórczość z czasów zarazy.


My także współczujemy rodzinie Joanny Opas, która ten przegląd dla Państwa przygotowała. Ale zabrakło mi piosenki o poszukiwaniu papieru toaletowego w sklepach.

Zakaz wychodzenia z domu uruchamia naszą kreatywność. Szczególnie w kwestii wyglądu. Z jakim skutkiem? Sprawdzała to reporterka Radia Katowice.


Mamy nadzieję, że aż tak źle nie jest. I przyłączmy się do pozdrowień dla wszystkich fryzjerów.

Odwołane wspólne święto,granica zamknięta dla pracowników, wezwania do kwarantanny dla mieszkańców z telefonami - to tylko niektóre problemy, z którymi zmagają się polska i czeska część Cieszyna w czasach pandemii.

Władze obu miast są w stałym kontakcie,oczywiście wirtualnym. W ten sam sposób,z burmistrzem Cieszyna, Gabrielą Staszkiewicz, skontaktował się nasz reporter.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl