Przyjaciele Radia Katowice. Naiwne pytania. Premiera.

W życiu piękne są tylko chwile... chyba każdy zna refren przeboju Ryśka Riedla i zespołu Dżem. Właśnie jedna z tych chwil, z których składa się nasze życie połączyła w wyjątkowy zespół artystów, którzy w czasie pandemii zamiast na scenie. przebywają w domach.

Do projektu Radia Katowice dołączyło kilkudziesięciu polskich artystów wywodzących się z województwa śląskiego. Wśród nich Sebastian Riedel, Dżem, Marcin Wyrostek, Piotr Kupicha - Feel, Olek Klepacz - Formacja Nieżywych Schabuff, Jacek Kuderski - Myslovitz, Frele, KSW 4 Blues, Alicja Boncol, Jakub Jantos, Jan Gałach, Dawid Mędrzak - Sonbird, Puton Rock i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

— To doskonały sposób na pokazanie wspólnych emocji, jedności i wzajemnego wsparcia w tych trudnych czasach — mówi Piotr Ornowski, prezes Radia Katowice - Chyba, każdy z nas zadaje sobie naiwne pytania, na które niezależnie od wieku nie znajduje odpowiedzi... Czas, w którym przyszło nam żyć chyba jak nigdy dotąd uświadamia nam, że w życiu piękne są tyko chwile... Ta pełna nadziei i optymizmu, wersja legendarnego utworu to nasze skromne wsparcie dla trudów wszystkich tych, którzy często narażając swoje zdrowie i życie wypełniają swoją misje. Chylimy przed Nimi czoło. 

Do nagrania powstał specjalny klip, do obejrzenia w serwisie YouTube oraz Facebook.

Radiowe Wydarzenia