Wybory. Aplikacja policyjna. Lotnisko.

Wszystkie biura i wydziały Starostwa Powiatowego w Cieszynie są już dostępne dla mieszkańców nie tylko online. Od 1 czerwca,można załatwiać sprawy osobiście ale z zachowaniem szczególnych procedur. Odwiedzając urząd,zachował je także nasz reporter.


 

W Radiu Katowice - takie informacje podajemy co pół godziny - w serwisach AutoRadia. Ale teraz - o kolizjach i wypadkach podpowie kierowcom również unikatowa aplikacja. Stworzona i aktualizowana przez śląską drogówkę. Jak działa? Sprawdzała Marta Dobrowolska. Takie nowatorskie systemy - na razie tylko w śląskiej policji. A żeby skorzystać z aplikacji o utrudnieniach drogowych wystarczy wejść na stronę policja.orsip.pl. 


 

Koronawirus od połowy marca sparaliżował ruch lotniczy praktycznie na całym świecie. Traci nie tylko sama branża lotnicza, ale przede wszystkim turystyka i gospodarka, dla której wpływy z turystyki to pokaźny zastrzyk gotówki. Dlatego też połączenia lotnicze są stopniowo odmrażane, na co z niecierpliwością czekają pasażerowie, chociażby ci podróżujący z lotniska w Pyrzowicach. Ale nie odbywa się to bez problemów. Miejmy nadzieję, że jednak w te wakacje polecimy z Pyrzowic do Grecji. A to nagranie przygotowała Joanna Opas.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl