Matura. Place zabaw. Wandale

Już tylko weekend dzieli maturzystów do rozpoczęcia egzaminu dojrzałości. W tym roku podchodzą do matury w zupełni innej rzeczywistości - z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, bez obowiązku egzaminu ustnego. Czy w ostatnich dniach odpoczywają? A może uczą się do samego końca? I czy szkoły są już przygotowane na przeprowadzenie egzaminów? Martyna Słabikowska sprawdziła jak to jest w Częstochowie.


Można już korzystać z placów zabaw. Ich administratorzy muszą jednak najpierw zadbać o zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego i sprawić by zabawa była bezpieczna. I choć o bezpieczeństwo dbać muszą zawsze to kontrola przeprowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli nie pozostawia złudzeń - na placach zabaw i innych obiektach  sportowo-rekreacyjnych łatwo o wypadek. W Częstochowie trwa obecnie przegląd miejsc zabaw. Na czym polega i czy rodzicom podobają się częstochowskie place zabaw sprawdziła Martyna Słabikowska.


Żelazny Szlak Rowerowy na pograniczu polsko-czeskim,mimo że jeszcze nie skończony,uważany jest za najpiękniejszą trasę rowerową na Śląsku. 43-kilometrowa pętla biegnąca przez gminy Godów, Jastrzębie-Zdrój i Zebrzydowice, a także czeską Karvinę za wyjątkiem jednego odcinka,już służy rowerzystom. Jednak na szlaku pojawili się także wandale. Sprawę badał nasz reporter.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl