Rafał Trzaskowski w Bielsku-Białej

fot. Jarosław Krajewski / Radio Katowice

Kandydat na prezydenta RP Koalicji Obywatelskiej, obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przyjechał dziś do Bielska-Białej. 

Dziękując licznie przybyłym na Plac Chrobrego mieszkańcom powiedział, że zebrał już 2 miliony podpisów pod swoją kandydaturą. Prezentując swój program obiecywał m.in. powrót kobiet na rynek pracy czy tworzenie centrów rozwoju lokalnego 


Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapowiedział także działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce poprzez wysokie dotacje na nowe źródła energii, a młodym rodzicom obiecał, że będą mieli darmowe żłobki tak jak obecnie w Warszawie.

 Trzaskowski zapytany przez dziennikarza o cechy jego żony, która wraz z jego prezydenturą stanie się Pierwszą Damą uniknął odpowiedzi:


Rafał Trzaskowski nie chciał także komentować zapisów w karcie rodziny dotyczących LGBT. Powiedział, że tematy ideologiczne są zwykłym odwracaniem uwagi od problemów z którymi nie radzi sobie rząd. Jego zdaniem są to kwestie walki z epidemią, utrzymanie miejsc pracy czy bezpieczeństwo. 


Autor: Jarosław Krajewski /as/