Dobre widowisko w Tychach. GKS przegrał ze Stalą Mielec
14.06.2020
18:08:00

Piłkarze GKS Tychy prowadzili z PGE FKS Stalą Mielec 2:1, ale to goście po 90. minutach cieszyli się z trzech punktów.

W Tychach piłkarze obu drużyn stworzyli bardzo dobre widowisko. Szkoda, że bez kibiców, bo gdyby Ci mogli być na trybunach, byliby świadkami aż 6. bramek. Wynik spotkania otworzyli goście, ale było to trafienie samobójcze. Do własnej siatki trafił Szymon Stasik. Ale w doliczonym czasie pierwszej części spotkania Stal wyrównała za sprawą Macieja Domańskiego. Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla podopiecznych Ryszarda Komornickiego. Do bramki rywali w 60. minucie trafił Maciej Mańka, jednak już 9. minut później wyrównał Mateusz Mak. Piłkarze Stali poszli za ciosem. W 82. minucie Konrada Jałochę pokonał Mateusz Bodzioch i trener Dariusz Marzec mógł się cieszyć, że jego drużyna odwróciła losy meczu.To nie był koniec strzelania w Tychach. Już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Michał Żyro.

- Mecz był na prawdę ciężki, straciliśmy bramkarza, swoją głupotą daliśmy możliwość gry zespołowi z Tychów. Ta głupota kosztowała nas stratę dwóch bramek. Ale drużyna teraz jest tak mocna, że potrafi się podnieść z kolan i zdobyć trzy punkty - mówił trener PGE FKS Stal Mielec Dariusz Marzec.

A tak mecz podsumował trener GKS Tychy Ryszard Komornicki:

- Myślę, że porażka zasłużona. Dwa razy prowadziliśmy i nie potrafiliśmy tego utrzymać. Pretensje mam tylko o to, że przy prowadzeniu nie potrafiliśmy dłużej pograć piłką. To było trochę takie naiwne granie.

Po tym meczu tyszanie spadli na 13. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Natomiast Stal zbliżyła się do 2. miejsca na jeden punkt.

GKS Tychy 2-4 Stal Mielec
Szymon Stasik 44 (s), Maciej Mańka 60 - Maciej Domański 45, Mateusz Mak 69, Mateusz Bodzioch 82, Michał Żyro 90

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha – 24. Dominik Połap, 4. Marcin Biernat, 3. Łukasz Sołowiej, 20. Bartosz Szeliga – 5. Maciej Mańka (83, 8. Łukasz Grzeszczyk), 22. Wilson Kamavuaka, 15. Jan Biegański (68, 14. Dario Krišto), 17. Sebastian Steblecki, 13. Łukasz Moneta (77, 96. Wojciech Szumilas) – 32. Szymon Lewicki. Trener Ryszard Komornicki.

PGE FKS Stal Mielec: 33. Jakub Wrąbel (46, 13. Rafał Strączek) – 11. Szymon Stasik Ż (64, 77. Jakub Bartosz), 24. Lukáš Bielák Ż, 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger – 10. Mateusz Mak, 8. Maciej Urbańczyk, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 17. Bartosz Nowak, 7. Maciej Domański (57, 9. Andreja Prokić) – 14. Michał Żyro. Trener Dariusz Marzec.