Ojcowie zza krat. Tort dla Taty.

Po ogłoszeniu konkursu z okazji dnia ojca do Radia Katowice odezwała się pani Anna. Jej e-mail bardzo nas poruszył. To właśnie do jej ojca udaliśmy się z mikrofonem, kamerą i tortem by w ten sposób złożyć podziękowania od jego córki.

Posłuchajmy, jak przebiegła wizyta naszego reportera, Kamila Jaska u pana Piotra. 


Bycie tatą to najważniejsza życiowa rola niejednego mężczyzny, chociaż nieraz nie brakuje trudnych momentów. Być tatą odbywając karę więzienia jest jeszcze trudniej.

Dlatego w Zakładzie Karnym w Zabrzu zorganizowano warsztaty dla ojców, podczas których mogli zrobić coś dla swoich dzieci. Jak mówi rzeczniczka zakładu, podporucznik Katarzyna Jabłońska, to ma pomóc ojcom być blisko ich dzieci, chociaż fizycznie są aktualnie dość daleko. Relacja naszej reporterki.


Katowice zielenieją. Nie z zazdrości, a roślinności. W mieście powstają nano-łąki kwietne.

Brzmi skomplikowanie, ale to nic innego jak duże doniczki lub kwietniki z polnymi roślinami. Miasto do sadzenia zachęca mieszkańców, oferując nasiona, kompost i stare betonowe donice. Oto relacja Marty Dobrowolskiej.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl