Oczy po zdalnej nauce. Nierozłączny Śląsk. Fotopułapki.

Teraz przeniesiemy się do gabinetu optometrysty do Zawiercia. Okazuje się, że tego typu miejsca w ostatnim czasie odwiedza coraz więcej dzieci i młodzieży.

To one coraz częściej skarżą się na kłopoty ze wzrokiem, do czego w wielu przypadkach przyczyniła się zdalna nauka i zbyt długi czas spędzony przez monitorem.


Śląsk nierozłączny – pod takim hasłem na granicznym moście Przyjaźni spotkali się dziś przedstawicie władz Cieszyna i Uniwersytetu Śląskiego.

Po protestach, petycjach i marszach to kolejna próba zwrócenia uwagi na irracjonalność decyzji o zamknięciu polsko-czeskiej granicy dla mieszkańców województwa śląskiego. Na granicy w Cieszynie był nasz reporter.


Bielska straż miejska stosuje fotopułapki. Czyli takie małe, szpiegujące zabawki, które kiedy nie trzeba to śpią, a kiedy trzeba otwierają oko i kręcą film.

A co kręcą, kogo i jakie są nagrody za udział dopytał nasz reporter.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl