Film w Dolinie Trzech Stawów. Zbiornik Racibórz. Automotive w czasach pandemii.

Katowiccy policjanci nagrywają filmy propagujące bezpieczne wakacyjne zachowania.

Dziś przy wsparciu ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Dolinie Trzech Stawów przypominali o zachowaniu rozsądku przy kąpieli i zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz podpowiadali, że zwykła dmuchana piłka lub kawałek liny też mogą uratować tonącemu życie. Akcję podglądała  podsłuchiwała Anna Sojka.


W naszym województwie mamy bardzo dużo zakładów produkujących dla przemysłu motoryzacyjnego. Pandemia, jak wiemy, bardzo zahamowała produkcję w branży automotive i to na całym świecie.

Szkopuł w tym, że i nasze lokalne fabryki produkują dla całego świata, więc czują kryzys mocno. Sprawą zajął się dziś Jarosław Krajewski.


Przeciwpowodziowy zbiornik Racibórz Dolny został dziś oficjalnie otwarty.

Warta dwa miliardy inwestycja ma zabezpieczyć ponad 2,5 miliona mieszkańców województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego przed powodziami podobnymi do tej z 1997 roku.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl