Zagłębie Sosnowiec zremisowało na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz
30.06.2020
21:01:00

To były dwie różne połowy podopiecznych Krzysztofa Dębka. Po pierwszych, dobrych 45. minutach Zagłębie prowadziło w Nowym Sączu. Druga połowa była znacznie gorsza w wykonaniu gości i Sandecja zdołała doprowadzić do remisu.

W rundzie jesiennej Fortuana 1. Ligi, Zagłębie na Stadionie Ludowym wygrało z Sandecją 3:1. Taki wynik dziś dawał sosnowiczanom miejsce w strefie barażowej. Przyjezdni zaczęli bardzo dobrze. Już w 12. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Karbowy. Goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Gdy zespoły wyszły z szatni na drugą odsłonę meczu zobaczyliśmy całkiem inne Zagłębie. Wykorzystali to podopieczni Tomasza Kafarskiego. W 73. minucie Dominik Kun doprowadził do remisu i takim rezultatem zakończył się ten pojedynek.

Po 29. kolejkach na zapleczu PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec plasuje się na 10. miejscu. Miejsca barażowe są jeszcze jak najbardziej w zasięgu Trójkolorowych. Kolejna szansa na punkty już w piątek gdy to sosnowiczanie zmierzą się na Stadionie Ludowym z Chrobrym Głogów.

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)

0:1  Filip Karbowy, 12 minuta

1:1 Dominik Kun, 73 minuta

Sandecja:  Bielica - Basta, Szufryn, Piter-Bućko, Kuźma (46' Gabrych) - Kun, Walski, Korzym (46; Klichowicz), Kanach, Chmiel -  Ogorzały (70' Danek). Trener: Tomasz Kafarski.

Zagłębie: Stępniowski - Ryndak, Polczak, Łopata, Grzelak (65' Mularczyk) - Szwed, Babiarz (78' Hołota), Karbowy, Pawłowski, Słomka (53' Nawotka) - Piasecki. Trener: Krzysztof Dębek.

Sędziuje: Kornel Paszkiewicz z Wrocławia.

Żółte kartki: Walski, Gabrych - Słomka.