Podwyżki cen za śmieci. Lotnicze zasady. Stypendium pomostowe.

Od dziś częstochowianie płacą więcej za śmieci. A że podwyżka jest znaczna nie dziwi, że nie są z tego powodu zadowoleni. Samorząd tłumaczy, że nie może zarabiać na systemie gospodarowania odpadami, a obowiązujące do niedawna zasady w ogóle się nie bilansowały.

Z czego wynikają tak duże podwyżki i z jakimi problemami zmaga się system gospodarki odpadami w Polsce - szczegóły w relacji Martyny Słabikowskiej. 


W dobie pandemii koronawirusa zasady zmieniają się jak w kalejdoskopie. Szczególnie w branży lotniczej trzeba wciąż trzymać rękę na pulsie. Także nowy miesiąc przyniósł nowe zasady, a tym postanowiła się przyjrzeć nasza reporterka.


Dzieci pracowników PGR-ów mogą sięgnąć po stypendium pomostowe. To ważna informacja w czasie ubiegania się o przyjęcie na studia. 

Mało kto wie, że w województwie śląskim są tereny na których przez lata funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. W sięgnięciu po stypendia pomaga Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Z Konradem Jarzyńskim - dyrektorem oddziału terenowego w KOWR Częstochowie na ten temat rozmawia Zdzisław Makles.
Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl