Nowe zakażenia. Kolejne zgony.

Do 35.146 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Ministerstwo zdrowia odnotowało w ciągu ostatniej doby aż 371 nowych przypadków. 148 z nich dotyczy województwa śląskiego. Sporo zachorowań jest także na Mazowszu i w Małopolsce. 

Niestety wzrosła także liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa. Zmarło 15 osób, w tym dwie w Śląskiem. W szpitalu w Tychach nie udało się uratować 53-letniej kobiety, a w Cieszynie walkę z choroba przegrał 87-letni mężczyzna. 

Łącznie od 4 marca testy laboratoryjne potwierdziły 35.146 zakażeń koronawirusem. Zmarły 1.492 osoby a wyzdrowiało 22.209 chorych.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński powiedział, że na Śląsku poprawia się sytuacja epidemiczna. Spada liczba zakażeń, a transmisję koronawirusa udało się zatrzymać dzięki zakrojonym badaniom przesiewowym. 

— Udało się wyłuskać wszystkie przypadki pacjentów, czy osób zakażonych, zarówno wśród pracowników przemysłu wydobywczego, jak i ich rodzin — mówił Janusz Cieszyński. 

Resort poinformował, że wysoka liczba zakażeń w regionie związana jest z prowadzonymi testami przesiewowymi w sektorze górniczym. Część górników wraca już do pracy. Janusz Cieszyński dodał, że na Śląsku pojawiają się jedynie punktowe ogniska patogenu i zapewnił, że jest ich coraz mniej. 

Autorzy: Łukasz Łaskawiec, IAR /rs/