W Rudzie Śląskiej rusza akcja "Bezpieczne wakacje – Mandat zaufania"

Zamiast tradycyjnego mandatu - mandat zaufania - w Rudzie Śląskiej rusza akcja "Bezpieczne wakacje – Mandat zaufania". W tym roku już po raz 15-ty rudzcy strażnicy miejscy wyruszają na kontrolę dzikich kąpielisk.

Jak mówi Marek Partuś, komendant rudzkiej Straży Miejskiej, mandat zaufania pełni kilka funkcji. Jeśli strażnicy złapią kogoś, kto kąpie się na dzikim kąpielisku wręczają mandat, który ma ich pouczyć o niebezpieczeństwach związanych z takim działaniem. Dodatkowo mandat uprawnia do jednorazowego wejścia na baseny MOSiR-u.

W poprzednich latach mandat uprawniał do wejścia na basen otwarty przy ul. Ratowników, ale w tym roku obiekt pozostaje nieczynny. Ci, którzy mandat zaufania otrzymali mogą skorzystać z krytych pływalni przy ul. Chryzantem i Oświęcimskiej. Mandat zaufania można otrzymać tylko raz w sezonie. Gdy strażnicy złapią kogoś ponownie na nielegalnej kąpieli, mogą go ukarać mandatem karnym w wysokości nawet 250 zł. W zeszłym roku strażnicy wręczyli mandaty zaufania aż 59 osobom.


Autor: Joanna Opas /as/