Wakacje. Żagle. Drzewa.

Wakacje to czas beztroski, ale także czas planowania i... pakowania. Właśnie to ostatnie spędza wielu sen z powiek. Gdy jedziemy na wakacje all inclusive problem wydaje się nie istnieć. Kiedy jednak wyjeżdżamy do leśnej głuszy jest już o wiele trudniej. Jak zapakować wszystko co potrzebne i niczego nie zapomnieć? Wszystko na ten temat wiedzą harcerze Marek i Julia Mróz, którzy doradzają Agnieszce Loch.Nie na Mazurach a w samym sercu Częstochowy nauczyć się można żeglowania. A przynajmniej jego podstaw. Wszystko dzięki corocznej akcji Lato pod żaglami, dzięki której dzieci i młodzież - w specjalnie przygotowanych turnusach - w teorii i w praktyce uczą się tej dyscypliny. Zajęcia odbywają się w Parku Wypoczynkowym Lisiniec, który odwiedziła Martyna Słabikowska. Katowicki magistrat już po raz drugi będzie sadzić drzewa na wniosek mieszkańców. Program "wCOP Drzewo" angażuje lokalną społeczność. Dzięki celnym obserwacjom i mądrym propozycjom katowiczan dzielnice stają się bardziej zielone. Materiał przygotował Samuel Baron.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl