Zbiórka pieniędzy na rzecz rowerzystek Rity i Kasi

1 czerwca w Wilkowicach koło Bielska Białej dwie rowerzystki Kasia i Rita zostały dosłownie zmiecione z drogi przez samochód. Z ciężkimi obrażeniami trafiły do szpitala, gdzie trwa walka o ich życie i zdrowie. Przyjaciele z kolarskiego świata zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które mają pomóc dziewczynom w rehabilitacji i powrocie do zdrowia. Aby pomóc w zbiórce pieniędzy na rzecz Rity i Kasi, a także nagłośnić problem samochodowo-rowerowej wojny na polskich drogach, jutro grupa profesjonalnych kolarzy, w ciągu jednego dnia przejedzie na rowerach z Częstochowy do Gdańska. 


W zbiórce pieniędzy udało się zgromadzić już ponad 550 tysięcy złotych. Do akcji, a także rozważnego poruszania się po drogach zachęcają zawodowi kolarze z polski i świata, a także inny profesjonalni sportowcy i znane osobistości medialne. 


Autor: Krzysztof Słabikowski /as/


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl