Wybory 2020. Komentarze powyborcze.

PKW poinformowała na podstawie 99,97 procent protokołów, że prezydent Andrzej Duda uzyskał 51,21 proc. głosów w wyborach prezydenckich. Jego konkurent Rafał Trzaskowski otrzymał poparcie na poziomie 48,79 proc.

Jak mówił wczoraj w naszym programie poseł PiS Wojciech Szarama wygrana Andrzeja Dudy to wynik jego konsekwentnego działania na rzecz Polaków.


 

Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik powiedział Radiu Katowice, że symboliczne wyciągnięcie ręki przez Andrzeja Dudy do Rafała Trzaskowskiego powinno być początkiem zmian w myśleniu polityków w naszym kraju. Jak powiedział Radiu Katowice najważniejsza w budowaniu silnej Polski jest porozumienie.


Andrzej Duda został po raz kolejny prezydentem wszystkich Polaków - komentuje wyniki wyborów posłanka Prawa i Sprawiedliwości - Ewa Malik. To efekt ciężkiej pracy prezydenta w poprzedniej kadencji - dodaje Ewa Malik. 


 

Zdaniem Izabeli Leszczyny - posłanki Koalicji Obywatelskiej w wyborach wygrała negatywna kampania. Gratuluje ona zwycięstwa Andrzejowi Dudzie i dziękuje częstochowianom za głosy na Rafała Trzaskowskiego. 


 

51% dla Rafała Trzaskowskiego, 49% - dla Andrzeja Dudy - tak głosowali mieszkańcy województwa śląskiego. Marszałek województwa, Jakub Chełstowski, zwraca jednak uwagę, że urzędujący prezydent otrzymał w naszym regionie więcej głosów niż 5 lat temu.


 

Rafał Trzaskowski jednoznacznie zwyciężył w Śląskiem, uważa poseł Koalicji Obywatelskiej z naszego regionu Michał Gramatyka.


W stolicy województwa śląskiego - też wygrał Rafał Trzaskowski. Na kandydata Platformy Obywatelskiej głosowało w Katowicach ponad 61% wyborców.

Autor: Dawid Damszel, Piotr Pagieła, Dorota Stabik/ml/


Wiadomości regionalne