Puma trafiła do Śląskiego ZOO

fot. Joanna Opas/Radio Katowice

W weekend tą sprawą żyła cała Polska – w Ogrodzieńcu policjanci poszukiwali mężczyzny i pumy, który uciekł ze swoim pupilem do lasu. 

Do tej pory puma mieszkała z panem Kamilem Stankiem i jego rodziną w domu. Sąd jednak zdecydował, że dziki kot ma zostać umieszczony w poznańskim ZOO. Dlatego pan Kamil uciekł, bo nie chciał oddać ukochanego zwierzaka. Finalnie Nubia trafiła do chorzowskiego ZOO, na co zgodę wydała Jolanta Kopiec, dyrektor ogrodu. Dodajmy, że pan Kamil spełnia wszystkie wymogi, by móc pumę trzymać w domu. Teraz czeka go prawna batalia o swoją pupilkę.Sprawą zainteresowała się Joanna Opas. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice