Weekendowe wydanie

Pomimo tego, że długi weekend trwa w najlepsze, postanowiliśmy jednak zagospodarować Państwa czas kilkoma rozmowami dotyczącymi gospodarki, a te niestety do najbardziej lekkich nie należą. Po pierwsze - krótkie podsumowanie Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Chciałoby się powiedzieć - ostatniego Kongresu, ponieważ był to ostatni kongres organizowany poza siedzibą Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Porozmawiamy także o budżecie województwa, gdyż sesja absolutoryjna już w poniedziałek. Kolejnym tematem będzie nasze górnictwo, które oprócz doraźnych rozwiązań reanimacyjnych potrzebuje kolejnej strategii i kolejnego pomysłu na przyszłość. Spotkamy się także z doradcami, którzy nie tylko podsuwają pomysły, ale także prowadzą regularne badania kondycji małych i średnich firm w Polsce.


Rozstrzygnięcie dylematu czy audycja SUMA jest magazynem ekonomicznym czy gospodarczym nie ma znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, na ile można o ekonomii i gospodarce mówić w sposób przystępny.

Na ile skomplikowane zjawiska ekonomiczne można ująć w prosty i zrozumiały język. Natomiast jeszcze ważniejsze jest to, na ile wydarzenia w gospodarce regionalnej, krajowej czy europejskiej przekładają się na życie mieszkańców naszego regionu.

Czyli odpowiedź na pytanie – jak bardzo dotyczy to mieszkańców regionu i co z tego dla nas wszystkich wynika.