Bezpieczne Wakacje przy kąpielisku w Parku Lisiniec

fot. Krzysztof Słabikowski/Radio Katowice

Częstochowska policja prowadzi dziś przy kąpielisku w Parku Lisiniec akcję Bezpieczne Wakacje. Funkcjonariusze przypominają, aby nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. 

Promują też akcję "Misie i dzieci toną po cichu", która ma uwrażliwiać rodziców, aby bacznie obserwowali swoje dzieci podczas wypoczynku nad wodą. To działania prewencyjne, które mają zapobiegać tragediom - mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. 


Do działań policji przyłączyła się straż pożarna, która prowadzi pokazy ratowania tonących osób oraz udzielania pierwszej pomocy. Obecność straży na kąpielisku w Parku Lisiniec związana jest z rozpoczynającymi się dziś ćwiczeniami strażaków z ratownictwa wodnego. Młodszy brygadier Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie podkreśla, że działania na akwenach nie są rzadkością. 


Do akcji Bezpieczne Wakacje w Częstochowie przyłączyła się Straż Miejska, która także patroluje teren parku. Kąpielisko w Parku Lisiniec jest obecnie jedynym w Częstochowie, gdzie nad bezpieczeństwem pływających czuwają ratownicy WOPR. 


Autor: Krzysztof Słabikowski /as/