Rusza Tour de Pologne. Będą spore utrudnienia w ruchu.

W środę rozpocznie się Tour de Pologne. To jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych, w której ponad setka kolarzy będzie przemierzać nasz region.

W związku z tym mieszkańcy województwa śląskiego muszą spodziewać się licznych niedogodności. 

Trasa pierwszego etapu wiedzie z Chorzowa przez Ogrodzieniec i kończy się w Katowicach. Jak podaje komisarz Mirosław Dybich z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach od godziny 16:00 wyłączona z ruchu zostanie trasa, którą przejeżdżać będą kolarze.


Policja podkreśla, że podczas takich wydarzeń najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz komfort uczestników i prosi, aby samochody znajdujące się na trasie wyścigu przeparkować w inne dozwolone miejsca. 

— Pojazdy, które pozostaną na wcześniej wymienionych ulicach zostaną odholowane, a właściciele ukarani mandatami — dodaje Dybich.


Jak podaje Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta, Maciej Stachura, w tym roku Tour de Pologne odbędzie się bez udziału publiczności. 


O godzinie 19:00 planowane jest ponowne otwarcie ulic, prosimy aby respektować komunikaty policji oraz dbać o swoje bezpieczeństwo.

Na obszarze Metropolii władze pozamykają setki ulic, zostanie także wprowadzona nowa organizacja ruchu. 

— To jedna z tych imprez, która w naszym regionie najbardziej wpływa na funkcjonowanie komunikacji miejskiej — przyznaje rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek.


Aby uniknąć zaskoczeń, Zarząd Transportu Metropolitalnego radzi, aby zapoznać się z informacjami i zaplanować podróż z wyprzedzeniem. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZTM.

/rs/