Kolarze po raz trzeci w regionie. Meta etapu u podnóża Beskidów.

fot. Jarosław Krajewski/Radio Katowice

III etap 77. Tour de Pologne prowadzi z Wadowic do Bielska-Białej.

Światowa czołówka kolarstwa po raz kolejny walczyć będzie na trasie wyścigu. Start etapu o 11:25 z placu Jana Pawła II w Wadowicach a zakończenie wyścigu na Alei Armii Krajowej w Bielsku-Białej ok. 16:30.

— Zawodnicy pokonają trzy górskie premie, będzie okazja, by pokazać piękne miejsca w Beskidach — mówi dyrektor trasy, Przemysław Niemiec.


Zwykle organizatorzy zapraszali kibiców na trasę wyścigu oraz na start i metę. W tym roku jest inaczej, będzie sporo ograniczeń, które dotkną nie tylko widzów ale i zawodników, bo start i meta odbędą się bez udziału publiczności.


Trasa etapu przebiega m.in. przez teren Żywiecczyzny. Władze gminy Łodygowice cieszą się, że jedna z premii lotnych usytuowana jest właśnie w ich miejscowości, powiedział nam kierownik Referatu Inwestycji i Promocji Urzędu, Marcin Zyzak.


Utrudnienia w ruchu w naszym regionie wystąpią m.in.w Wielkiej Puszczy, Kocierzu, Wilkowicach, Biernej, Zarzeczu, Międzybrodziu i na Przełęczy Przegibek. Przejazd peletonu przez Bielsko-Białą przewidywany jest pomiędzy 14:20 a 16:30. Na czas przejazdu wyścigu ruch na trasach zostanie całkowicie zamknięty. 

Autor: Jarosław Krajewski, Andrzej Ochodek /rs/