Górnik Zabrze wygrał z Jagiellonią i gra dalej w Pucharze Polski
13.08.2020
23:01:00

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 3:1 i awansowali do 1/16 Totolotek Pucharu Polski.

Udany debiut w barwach Górnika zaliczył Bartosz Nowak. To jego bramka otworzyła wynik spotkania. Jeszcze w pierwszej połowie goście wyrównali za sprawą Jakova Puljicia. Decydujące bramki padły w drugiej części spotkania. Górnik potrzebował 5. minut aby praktycznie zamknąć ten mecz. Najpierw bramkarza gości pokonał Jesus Jimenez, a chwilę później wynik spotkania ustalił Paweł Bochniewicz. Jagiellonia nie potrafiła już odpowiedzieć na te trafienia i tym samym zabrzanie mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)

1:0 – Nowak 15’

1:1 – Puljić 33’

2:1 – Jimenez 61’

3:1 – Bochniewicz 66’

Górnik: Chudy – Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Pawłowski (Ściślak 57’), Prochazka, Manneh (Bainović 83’), Nowak (Hajda 90’), Janža – Sobczyk (Krawczyk 57’), Jimenez Trener: Marcin Brosz

Jagiellonia: Dziekoński – Olszewski, Arsenić (Augustyn 70’), Tiru, Wdowik – Romanczuk, Pospišil (Mystkowski 86’) - Imaz, Prikryl (Camara 70’), Makuszewski (Wyjadłowski 70’) – Puljić (Bortniczuk 76’) Trener: Bogdan Zając

Żółte kartki: Wiśniewski, Manneh – Tiru, Arsenić