Cebula. Słuchowisko o świecie i potrzebach.

Częstochowska Fundacja Oczami Brata wyprodukowała słuchowisko. Zatytułowane "Cebula", napisane zostało przez dramaturga Łukasza Staniszewskiego. 

— Opowiada ono o świecie i potrzebach osób niepełnosprawnych intelektualnie — mówi Paweł Bilski, prezes Fundacji Oczami Brata i odtwórca głównej roli, w której wcielił się w swojego brata. 


Paweł Bilski rozpoczął właśnie budowanie domu, w którym schronienie i szansę na usamodzielnienie znajdzie 16 osób niepełnosprawnych intelektualnie. 

Słuchowisko "Cebula" dostępne jest na portalu YouTube. Powstało w ramach projektu Te@tr na SŁUCHawkach i dofinansowane jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. 


Autor: Krzysztof Słabikowski /rs/Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl