Ozdrowieńcy wyruszyli dziś do stolicy oddać osocze

fot. Kamil Jasek

Kolejna grupa górników-ozdrowieńców wyruszyła dziś do stolicy, by oddać osocze.  

Po przejściu covid19 w ich krwi znajdują się przeciwciała cenne w walce z wirusem. Górnicy biorą udział w akcji współorganizowanej przez Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie. 

Jak mówi Rafał Jedwabny z wolnego związku zawodowego sierpień 80 który koordynuje wyjazdy, chętnych by pomóc jest bardzo wielu. 


 

Górnicy to grupa zawodowa w której wykryto najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem. Z tego powodu osoby te spotkały się z dużym hejtem.

Jednak w dużej mierze to właśnie dzięki nim udało się stworzyć lek. O ich doświadczeniach z Covid 19 rozmawiał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Dziś do Warszawy pojechało 7 górników KWK Murcki-Staszic w Katowicach. Kolejne grupy będą oddawać osocze co tydzień. 

Autor: Kamil Jasek/ml/


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl