Piast przegrał z Pogonią Szczecin. Gliwiczanie nadal bez punktów w lidze.
30.08.2020
18:04:00

Piast Gliwice nadal bez punktów w PKO BP Ekstraklasie. Gliwiczanie przegrali na własnym terenie z Pogonią Szczecin 0:1.

Waldemar Fornalik zaryzykował i w pierwszym składzie wystawił aż trzech napastników. Na ich placami zagrali Gerard Badia i Patryk Lipski, a więc już na papierze mieliśmy bardzo ofensywnie ustawioną drużynę. Nieskutecznością w tym spotkaniu raził jednak Jakub Świerczok, który w pierwszej połowie miał aż trzy dogodne sytuacje. Piast atakował, ale goście przetrwali napór gliwiczan i na przerwę piłkarze obu ekip schodzili z zerowym kontem bramkowym. Początek drugiej połowy też należał do gospodarzy, jednak nawet niezła próba Patryka Lipskiego nie znalazła miejsca w siatce. Piast atakował, ale to Pogoń strzeliła bramkę. W 66. minucie goście mieli rzut rożny, po jego wykonaniu na bramkę strzelał Kamil Drygas, strzał przeciął Alexander Gorgon i przy Okrzei zrobiło się cicho. Przy korzystnym wyniku szczecinianie cofnęli się i skupili się na defensywie. Mimo jeszcze kilku sytuacji podopieczni Waldemara Fornali nie potrafili wyrównać i przegrali drugi mecz w lidze.

Chcieliśmy wygrać ten mecz, nie udało się. Trzeba jechać dalej. Mówimy, że to początek, ale musimy zacząć punktować. Po prostu musimy. Dzisiaj mieliśmy wiele sytuacji w meczu z Pogonią, nie łatwo się z nimi gra, jest to bardzo dobra drużyna. Mieliśmy nasze sytuacje, nie strzeliliśmy, potem oni mieli jeden rożny i gol - mówił po meczu kapitan Piasta Gliwice Gerard Badia.

Po przerwie na mecze reprezentacji, 12. września Piast spotka się w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:1
Bramka: 66`  Alexander Gorgon

Piast: 26. František Plach – 28. Bartosz Rymaniak (77, 20. Martin Konczkowski), 5. Tomáš Huk, 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holúbek – 21. Gerard Badía (70, 9. Piotr Parzyszek), 17. Patryk Lipski, 18. Patryk Sokołowski (78, 3. Tomasz Jodłowiec), 16. Dominik Steczyk (56, 77. Arkadiusz Pyrka) – 70. Jakub Świerczok, 11. Michał Żyro (56, 10. Kristopher Vida).

Pogoń: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia – 18. Michał Kucharczyk (90, 22. David Stec), 54. Maciej Żurawski (61, 61. Kacper Smoliński), 14. Kamil Drygas (74, 8. Damian Dąbrowski), 20. Alexander Gorgon (74, 25. Paweł Cibicki), 27. Sebastian Kowalczyk (90, 16. Santeri Hostikka) – 9. Adam Frączczak.