Alkoholizm. Ślady.

Dziś w "Śladach" o tym, jak z Bożą pomocą można znaleźć w sobie siłę i wygrać życie. O bardzo trudnym ,ale też możliwym wyzwoleniu od alkoholowego nałogu. Posłuchamy świadectw osób, które dziś szczęśliwie patrzą trzeźwo na świat, choć kiedyś cały świat mieli przesłonięty alkoholem. Gośćmi Macieja Bakesa będzie duszpasterz trzeźwości i ks. Piotr Brząkalik i anonimowi alkoholicy.


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl