Nowy szpital gotowy. Trwa przeprowadzka ze starego budynku.

Dziewięć lat od podpisania umów, cztery lata od rozpoczęcia budowy. 

W Żywcu gotowy jest nowy szpital, który zastąpi stary, powiatowy, mieszczący się w budynkach z czasów Habsburgów. W lśniącym czystością, nowoczesnym obiekcie będzie pracować ok. 800 osób personelu, do dyspozycji pacjentów jest 240 łóżek. Teraz tylko trzeba przenieść wszystko ze starego na nowe a to ma nastąpić na dniach. Jest to pierwszy w kraju szpital, który powstał w ramach tak zwanego partnerstwa prywatno-publicznego. Pacjentom z Żywca i okolic odradzamy zatem wybieranie się do nowego szpitala w okolicach 24 września, lepiej poczekać na zakończenie przeprowadzki. Szpitalne sale zwiedzał Jarosław Krajewski.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl