Fatalna passa GKS. Jastrzębianie przegrali czwarty mecz z rzędu.
19.09.2020
20:46:00

Po czterech kolejkach Fortuna 1. Ligi piłkarze GKS Jastrzębie są nadal bez punktu. Tym razem podopieczni Pawła Ściebury ulegli na wyjeździe Chrobremu Głogów 0:1.

Prawie cała pierwsza połowa upłynęła pod dyktando gospodarzy. Dopiero w końcówce tej części jastrzębianie zaczęli odważniej atakować. Swoje sytuacje mieli Mróz, Rumin, Bondarenko i Ali, ale Kacper Bieszczad nie dał się pokonać żadnemu z zawodników gości.

Druga połowa przebiegał podobnie do pierwszej. To Chrobry atakował, ale defensywa GKS skutecznie odpierała te ataki. Niezłym strzałem po chwili popisał się kapitan jastrzębian Daniel Feruga, ale piłka przeleciała obok słupka. W 69. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Mateusz Machaj dostał piłkę z lewej strony boiska i nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. GKS nie potrafił skruszyć pewnej obrony głogowian i ostatecznie wynik już nie uległ zmianie.

Chrobry Głogów - GKS Jastrzębie 1:0 (0:0)
1:0 - Mateusz Machaj 69’

Chrobry Głogów: Kacper Bieszczad - Michał Ilków-Gołąb (k), Oliver Praznovsky, Kamil Juraszek, Jarosław Ratajczak (57. Mateusz Machaj), Marcel Ziemann, Robert Mandrysz, Tomasz Cywka, Patryk Bryła, Maksymilian Banaszewski, Damian Kowalczyk (66. Mikołaj Lebedyński).

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Mateusz Bondarenko, Mateusz Słodowy, Szymon Zalewski, Patryk Skórecki, Farid Ali (71. Kamil Jadach), Kryspin Szcześniak, Daniel Feruga (k), Marek Mróz, Łukasz Zejdler (86. Filip Karmański), Daniel Rumin.

Żółte kartki: Praznovsky, Banaszewski, Cywka (Chrobry) oraz Szcześniak, Karmański (GKS).

Autor: Piotr Muszalski/pm/rs/