Weekend w Beskidach. Doszło do 21 wypadków.

Do 21 wypadków doszło w miniony weekend w Beskidach - podają ratownicy GOPR. Pomocy udzielali dyżurni wszystkich siedmiu stacji ratunkowych.

W dużej części przypadków pomoc była udzielana rowerzystom, którzy ulegli wypadkom. W sobotę przed południem ratownik odebrał zgłoszenie o wypadku rowerzystki na trasie Rock'N'Roll Enduro Trails Bielsko-Biała powyżej przełęczy Kołowrót. Rowerzystka doznała bardzo bolesnego urazu stawu łokciowego.

Z kolei podczas powrotu z akcji okazało się, że kolejny rowerzysta potrzebuje pomocy. Tym razem uległ on urazowi nadgarstka, były też otarcia skóry. Groźnie wyglądał także wypadek rowerzystki, do którego doszło na przełęczy Kołowrót. Kobieta najprawdopodobniej wskutek upadku doznała wstrząśnienia mózgu. Życie uratował jej kask. Poszkodowaną cyklistką zajęli się potem ratownicy medyczni i została przetransportowana do szpitala na dalsze badania.

Z kolei w niedzielę goprowcy udzielili pomocy rowerzyście, który upadł na szlaku żółtym Błatnia-Klimczok. Mężczyzna skarżył się na kontuzję nadgarstka oraz otarcia twarzy. 


Autor: Joanna Opas /pg/