Budynek Domu Aniołów Stróżów w Katowicach wymaga remontu

Budynek Domu Aniołów Stróżów w Katowicach pilnie wymaga remontu. Stowarzyszenie rozpoczęło zbiórkę środków w Internecie.

Codziennie z pomocy i opieki korzysta około 130 dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznych i borykających się z biedą, a akcja uliczna dociera z pomocą do prawie 600 dzieci.

Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na remont dachu, a także odnowienie całego budynku.

Do tej pory stowarzyszenie zbierało środki podczas różnych organizowanych przez siebie wydarzeń jak chociażby kiermasze. Mogło też liczyć na wsparcie sponsorów. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenia zostały odwołane, a darczyńcy ograniczyli wsparcie dla świetlicy.

W świetlicy na co dzień przebywają dzieci z katowickiego Załęża, które na co dzień mieszkają w trudnych warunkach, gdzie nie mają miejsca do nauki, a nieraz nawet warunków sanitarnych. Stowarzyszenie pomaga im wyjść z zaklętego kręgu biedy.

—  Dlatego tak ważna, także z terapeutycznego punktu widzenia, jest przestrzeń, w jakiej możemy pracować z naszymi podopiecznymi. Na różne sposoby chcemy im pokazywać, że życie może wyglądać inaczej — mówi Monika Bajka, prezes Domu. 

Potrzeba niemal 337 tys. złotych, akcję można wesprzeć dokonując wpłaty poprzez stronę anioly24.pl/remont.


Autor: Joanna Opas /pg/