Temat do dyskusji: górnictwo

Górnictwo węgla kamiennego po raz kolejny znalazło się na zakręcie, o jego przyszłości zdecyduje właściciel i związkowcy. 10 września strona rządowa zaprezentowała "Plan na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030" oraz projekt “Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku”.

Oba te dokumenty dolały oliwy do ognia. Wiemy również, że pandemia koronawirusa dotknęła całej gospodarki, a to spowodowało mniejsze zapotrzebowanie na energię, co wiązało się z mniejszym zapotrzebowaniem na węgiel. Dziś wszyscy zadajemy sobie pytanie - w jakim kierunku mogą czy powinny pójść zmiany w tej branży. Naszymi gośćmi są: senator Adam Gawęda - Prawo i Sprawiedliwość oraz poseł Krzysztof Gadowski - Platforma Obywatelska. Rozmawia Józef Wycisk.  Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.