Chcą zdobyć Koronę Europy

fot. M. Rudzki/ Radio Katowice

Szesnastoletni Szymon Warsz wraz z ojcem Markiem postawili przed sobą ambitny cel - w ciągu trzech lat zdobyć wszystkie szczyty Korony Europy. 

Do projektu zaprosili jeszcze Dawida Łomnickiego, i tak od roku trójka raciborzan konsekwentnie realizuje swoje postanowienie. Panowie wspięli się już na 17 z 46 najwyższych szczytów poszczególnych krajów naszego kontynentu i absolutnie nie zamierzają na tym poprzestać. Na rozmowę z pasjonatami górskiej wspinaczki zaprasza Wojciech Kocjan. 


Miasto Racibórz objęło patronatem projekt zdobycia wszystkich szczytów Korony Europy, więc każda wyprawa jest też dla panów wspinaczy okazją do promowania swojej małej ojczyzny. 

Autor: Wojciech Kocjan


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl