Raków Częstochowa w efektowym stylu pokonał Wisłę Płock 3:0
02.10.2020
20:32:00

Piłkarze Rakowa Częstochowa w efektownym stylu ograli płocką Wisłę 3:0 i umocnili się na podium PKO BL Ekstraklasy. Niebiesko - Czerwoni zrównali się punktami z liderem z Zabrza.

Pierwsza połowa spotkania nie była wielkim widowiskiem. Od jej początku zespoły grały dość spokojnie, ale kibice w Bełchatowie nie mogli narzekać, bo Raków szybko wyszedł na prowadzenie. W 11. minucie piłkarze spod Jasnej Góry pokazali to co mają najlepsze w swym arsenale, czyli stałe fragmenty gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Cebula, w polu karnym najlepiej zachował się Tomas Petrasek, który strzałem głową pokonał Krzysztofa Kamińskiego. Do końca tej części meczu nie wiele się działo, zespół przyjezdnych nie rzucił się na gospodarzy w celu odrabiania strat, co pasowało częstochowianom, którzy dowieźli prowadzenie do przerwy.

Chwilę po wznowieniu gry było już 2:0. Raków zaatakował rywali od samego początku drugiej połowy, David Tijanić wszedł z piłką w pole karne, popisał się jeszcze zagraniem piętą i znalazł podaniem Marcina Cebulę, który wykończył całą akcję podwyższając wynik spotkania. W 66. minucie to już Tijanić, był głównym bohaterem akcji. Tym razem w rolę asystującego wcielił się Patryk Kun, który zagrał w szesnastkę, a w niej Tijanić minął bramkarza gości i przypieczętować triumf gospodarzy.

Dzięki zwycięstwu częstochowianie umocnili się na podium. Było to już 4. zwycięstwo podopiecznych Marka Papszuna. Po przerwie na reprezentacyjne spotkania, Raków zagra 17. października z Górnikiem w Zabrzu. Szykuje się hit jesieni w PKO BP Ekstraklasie.

Raków Częstochowa - Wisła Płock 3:0 (1:0)

Petrasek (11.), Cebula (48.), Tijanić (66.)

Raków Częstochowa: Szumski - Petrasek, Wilusz, Piątkowski, Tudor (85. Bartl), Sapała, Poletanović (79. Schwarz), Kun, Cebula (79. Ivi Lopez), Tijanić (85. Malinowski), Gutkovskis (87. Szelągowski)

Wisła Płock: Kamiński - Michalski (74. Tomasik), Lagator, Uryga, Zbozień, Rasak (60. Pawlak), Lesniak, Garcia, Szwoch (74. Szumilas), Kocyła (60. Pyrdoł), Tuszyński (60. Sheridan)

Żółte kartki: Lagator - Petrasek, Michalski