Łatwa przeprawa hokeistów GKS Tychy
04.10.2020
21:25:00

Mistrzowie Polski pewnie ograli zespół z Sosnowca, aplikując Zagłębiu aż 7 bramek. Dzięki zwycięstwu tyszanie umocnili się na pozycji lidera PHL.

Nie było niespodzianki w starciu hokeistów z Tychów i Sosnowca. Podopieczni Grzegorza Klicha tylko przez pół godziny potrafili grać jak równy z równym. Gdy tyszanie po 25. minutach prowadzili już 3:0, wydawało się, że jest po meczu. Ale chwila rozluźnienia miejscowych była na rękę sosnowieckim hokeistom, którzy w trochę ponad dwie minut strzelili dwie bramki. I tylko na tyle było stać ekipę gości. Potem rządził już tylko GKS, którego zawodnicy dorzucili jeszcze cztery bramki, ostatecznie wysoko pokonując Zagłębie.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 7:2 (1:0, 3:2, 3:0)

1:0 - Jan Krzyżek - Kacper Gruźla, Jarosław Rzeszutko (16:47),

2:0 - Bartłomiej Pociecha - Jason Seed, Szymon Marzec (21:31, 5/4),

3:0 - Szymon Marzec - Jean Dupuy (25:02),

3:1 - Tomasz Kulas - Szymon Luszniak (27:30),

3:2 - Michał Domogała - Michał Naróg, Michał Bernacki (29:50),

4:2 - Patryk Wronka - Peter Novajovský, Filip Komorski (38:16, 5/4),

5:2 - Christian Mroczkowski - Filip Komorski (40:25),