Czesi rozpoczęli trzeci tydzień stanu wyjątkowego

Czesi rozpoczęli dziś już trzeci tydzień stanu wyjątkowego wprowadzonego na 30 dni dnia 5 listopada w związku z szybkim tempem wzrostu zarażeń koronawirusem.

W kraju obowiązują liczne ograniczenia. Zdalnie uczą się szkoły wszystkich poziomów nauczania, obowiązuje zakaz gromadzenia się więcej niż 6 osób i spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

— Ponadto oprócz pomieszczeń zamkniętych maseczki trzeba zakładać również na przystankach autobusowych — relacjonuje nasz reporter. 


Ponadto czeski rząd rozważa przetestowanie wszystkich swoich obywateli - taki plan, jak już wiadomo od wczoraj, wprowadzi w życie Słowacja. O sytuacji u naszych południowych sąsiadów opowiedział Szymon Brandys.


/pg/


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl