W oczekiwaniu na beatyfikację

Oczekujemy beatyfikacji sługi bożego ks. Jana Machy. Miała się ona odbyć w połowie października, ale z powodu pandemii koronawirusa została odsunięta w czasie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak odczytywać ten ten wydłużony czas oczekiwania na beatyfikację. Będzie też o przedziwnym różańcu, który towarzyszył ks. Janowi w ostatniej drodze, w chwilach bezpośredniego oczekiwania na wyrok śmierci. O wielkiej mocy różańca i o znakach czasu w rozmowie ks. Michała Anderko z ks. dr. hab. Damianem Bednarskim, postulatorem w procesie beatyfikacyjnym Sł. B. ks. Jana Machy.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl