Zmiany w szpitalach. Nowe miejsca dla pacjentów z Covid19.

fot. mat prasowe

Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej wstrzymuje przyjęcia na Oddział Położniczo-Ginekologiczny.

Decyzja spowodowana jest potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u osób z personelu medycznego. Jak podkreśla dyrekcja placówki, w szpitalu podejmowane są odpowiednie procedury dezynfekcyjne według obowiązujących przepisów, a przebywający na oddziale pacjenci mają zapewnioną opiekę personelu medycznego.

Tymczasowe wstrzymanie przyjęć pacjentów obowiązuje do czasu zakończenia postępowania epidemicznego, a jego ponowne uruchomienie planowane jest na 17go listopada. Na stronie internetowej placówki opublikowano listę szpitali współpracujących z Zagłębiowskim Centrum Onkologii, do których można zgłosić się po pomoc. To między innymi lecznice w Katowicach, Mysłowicach, czy Chorzowie. Szczegółowe informacje udzielane są również pod numerami telefonów 32 621 21 51 oraz 32 621 21 47.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej tworzy nowe miejsca dla chorych na Covid-19.

W związku z rosnąca liczbą zakażonych koronawirusem oddziały: kardiologiczny, laryngologiczny, gastroenterologiczny i chorób wewnętrznych, chorób wewnętrznych i diabetologii oraz częściowo chirurgii urazowo-ortopedycznej, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, dostosowane zostały wyłącznie do hospitalizacji osób cierpiących na Covid-19. 

Największy nacisk położono na przygotowanie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, który będzie sukcesywnie powiększany - mówi rzeczniczka szpitala Anna Szafrańska:


 

Dla pacjentów z Covidem przeznaczony został również w całości Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Tu leczone są najcięższe przypadki niewydolności oddechowej, które występują podczas choroby. Na oddziale znajduje się 13 stanowisk wszechstronnie przygotowanych do leczenia zakażonych. Docelowo w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej powstanie 128 miejsc dla pacjentów z Covid-19.

Studenci medycyny i pielęgniarstwa pomagają w szpitalach wojewódzkich. 

W ramach Studenckiego Medycznego Korpusu Wolontariuszy studenci Wydziału Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Technicznej zostaną przydzieleni do pomocy w placówkach medycznych na terenie województwa śląskiego. Jak mówi Michał Ekkert, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, do tej pory do udziału w wolontariacie zgłosiło się kilkudziesięciu studentów.


Dotychczas z powodu koronawirusa z pracy w szpitalach wojewódzkich zostało wyłączone ok. 20% personelu.

Autor: Konstancja Snopczyńska, Jarosław Krajewski, Katarzyna Herbuś/ml/


Wiadomości regionalne